Tarım

Tarım Kredi Yem’e Ait Yemler Hatalı Üretimden Ötürü Toplatıldı!

Şok etkisi yaratan bir haber gündemi sarstı. Tarım Kredi Yem tarafından üretilen 1500 ton ağırlığındaki yemlerin toplatıldığı ortaya çıktı. Toplatılma nedeni ise merak edildi. Hayvanların beslenmesi için kullanılan bu yemlerin hayvanlarda bir hasara yol açıp açmayacağı da araştırılıyor.

Tarım Kredi Yem’in Yemleri Toplatıldı

Tarım Kredi Yem’e ait olan yemler, ani bir kararla toplatıldı. Nedeni ise yemlerin hatalı üretilmesi olarak gösterildi. Yüksek üre içerdiği iddia edilen yemlerin bir an önce toplatılmasıyla beraber potansiyel kayıplar ve hayvanlara gelebilecek zararlar kılpayı önlendi. Ancak bu yemle beslenmiş hayvanların yakın zamanda sağlık durumlarıyla ilgili nasıl bir gelişme yaşanacak henüz bilinmiyor. Bu durumun kısa süre içerisinde fark edilmesi ve toplatılması ise güzel bir gelişme olarak kaydedildi. Yine de konuyla ilgili daha detaylı bir açıklamanın yapılması gerekiyor.

Amonyum Sülfat Fazla mı Kullanıldı?

Yemlerin hatalı üretiminin temel nedeni olarak amonyum sülfat içeren maddelerin fazla kullanılması iddia edildi. Üretimde çıkan sorunun faturası kime kesilecek ve oluşabilecek herhangi bir sorunda kimler sorumlu olarak gösterilecek bilinmiyor. Amonyum sülfatın fazla kullanılmasına bağlı olarak çıktığı iddia edilen bu sorun hakkında yakın zamanda daha detaylı bilgiye sahip olmayı umuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu