Destekleme

Hibe Destek Başvuruları Nisan Ayında Son Buluyor

Bayburt Tarım ve Orman İl Müdürlüğü çiftçilerin yapmakta olduğu hibe destek başvurularıyla ilgili bir açıklamada bulundu. Söz konusu son başvuru tarihinin uzatıldığını ve 9 Nisan 2021 tarihine kadar uzattıklarını belirtti.

Tarımsal ürünlerle ilgili yapılan çeşitli yatırımlara karşılık verilecek hibeyle ilgili başvuru tarihine güncelleme geldi. Ekonomik Yatırımlar Projesi ile başlayan hibe destek müjdesi, çiftçilerin yapmış oldukları yatırımlar sonucu karşılıksız ödeme yapılacağı anlamına geliyordu. Yapılan yatırımın %50’si kadarı devlet tarafından karşılanacaktı. İşleme, kurutma, dondurma ve paketleme gibi işlemler için yapılan yatırımların çiftçilere bir miktarı geri ödenecek.

Hibe Başvurularında Son Gün 9 Nisan

Bayburt Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nün başlatmış olduğu bu projede hibe desteklerinden faydalanmak isteyen çiftçilerin 9 Nisan 2021 saat 23:59’a kadar başvuru yapmaları bekleniyor. Bu tarihten sonra yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

Geçtiğimiz yıllardan bu yana çeşitli projeler aracılığıyla çiftçilere hem ucuz kredi ve mazot desteği sağlanıyor hem de hibelerle onların daha fazla tarım yapması destekleniyordu. Söz konusu gelişmelere bir yenisi daha eklenerek Ekonomik Yatırımlar Projesi devreye girdi. Şimdi ise çiftçilerin yapmış olduğu bazı yatırımların %50’lik kısmı onlara devlet tarafından geri ödenecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu