Destekleme

Çiftçi ve Balıkçıya Destek Ödemeleri Hesaba Yatacak!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yaptığı açıklamaya göre çiftçi ve balıkçılar için ayrılan destek ödemelerinin yakın zamanda yapılacağı duyuruldu. Böylelikle her iki sektörde çalışan vatandaşlarımıza da yüklü miktarda ödeme yapılacak.

Çiftçi ve Balıkçıya Ne Kadar Ödenecek?

Açıklanan miktar çiftçi ve balıkçı adına toplamda 140 milyon TL’nin ödeneceğidir. Bu bakımdan tarım ve balıkçılıkla uğraşanların önemli miktarda destek sahibi olacağı belirtiliyor. Ancak bu desteklerde Hububat- Baklagil- Dane-Mısır Desteği’ne göre 9824 üreticiye ortalama 60 milyon TL ve Sertifikalı Tohum Kullanım Desteği’nden faydalanan 66.128 üreticiye ortalama 78 milyon TL’lik ödeme yapılacak.

Balıkçılara Balon Balığı Ödemesi Yapılacak

Balıkçıların avladıkları balon balıkları için toplamda 231 Bin TL’lik destek ödemesi yapılacak. Son yıllarda denizdeki canlıların varlığını tehdit eden balon balığının risk saçtığı belirtiliyor. Bu nedenle devlet de balıkçılara destek ödemesi yaparak doğanın dengesinin bozulmaması için böyle bir önlem aldı. 8-31 Aralık tarihleri arasında avlanan 46,192 balon balığı için toplamda 231 Bin TL’lik ödemenin yapılacağı belirtildi. 2021 yılında da yine aynı şekilde balon balıklarının öldürülmesi karşısında yapılacak ödeme planları devreye sokulacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu