Destekleme

Bireysel Sulama Sistemleri İçin Hibe Desteği Sağlanıyor!

Bayburt Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nün başlatmış olduğu hibe destekleri kapsamında bireysel sulama sistemleri konu ediliyor. 1 Milyon TL’ye varan projelerde %50’lik hibe desteği sağlanacak. Tarım alanında yatırım yapmakta olan çiftçilere sağlanan bu hibe desteğinin bazı şartları bulunuyor. Hibe desteğinin hangi sistemler için verileceği de belirtildi. Son başvuru tarihi Mart ayının 30’u olarak gösterildi.

Hibe Desteği Verilecek Sulama Sistemleri

Hibe desteğinin verileceği sulama sistemleri arasında çoğunlukla tarla içi sistemler yer alıyor. Buna göre tarla içi damla, yağmurlama, mikro yağmurlama, yüzey altı damla yağmurlama gibi sistemlerin kurulması takdirinde hibe desteği kapsamında değerlendirilebilecek.

Ayrıca Lineer sistem içeren bir sulama sisteminin kurulması da hibe desteği kapsamındadır. Tamburlu ve güneş enerjili sulama sistemleri de Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nün dikkatinde olacak.

Sulama Sistemleri Hibe Destek Başvuru Şartları

Başvuruda istenecek belgeler arasında ÇKS bilgisi, TC kimlik fotokopisi, adli sicil belgesi, tapu kaydı ( olmaması durumunda muvafakat belgesi) , toprak ve su analiz raporu, su kaynağı kullanım raporu ve projenin hazırlanmasında söz sahibi olan kişinin diploma sureti de gereklidir. Başvuruyla beraber başvuru dosyasına konulması gereken oda kayıt belgesini de unutmayınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu