Destekleme

Bireysel Sulama Hibe Desteğinde Başvuru Tarihi Değişti!

Bireysel sulama hibe desteğine hibe desteği sağlandığını belirtmiştik. Söz konusu hibe destekleriyle ilgili yeni bir toplantı yapıldı ve toplantı sonucunda karar açıklandı. Elazığ’da sulama alanında önemli bir gayret içerisinde olan firmalar için bilgilendirici bir toplantı yapıldı. Çeşitli sorulara yanıt verilirken bireysel sulama hibe desteğine yapılacak başvuruların tarihi güncellendi.

Bireysel Sulama Hibe Desteğinde Tarih Uzatıldı

Hibe desteğinden faydalanmak isteyen çiftçilerin çeşitli sulama sistemleri için başvuru yapabileceği kaydedildi. Buna göre bireysel sulama desteği almak için başvuru tarihlerinin 30 Mart’a ertelendiği açıklandı. Resmi Gazete’de yürürlüğe giren bu desteğin kısa süre içerisinde pek çok çiftçinin başvuru yaparak hibe desteğinden faydalanacağını ortaya koydu.

Daha önce belirtildiği üzere sulama sistemlerinde pek çok alternatif bulunuyor. Bunlar arasında yatırım yapılan sulama sistemlerine devlet tarafından hibe desteği sağlanacak. Önemli miktarda ödemenin yapılacağı ve bu süre zarfında da çiftçinin destekleneceği belirtiliyor. Maddi açıdan zorluğa girmemeleri adına hibe desteğinin önemli olduğunun altı çizildi. Çiftçilere verilen destekler arasında en kritik olanlarından birini de bu destek oluşturuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu