Hayvancılık

2021 Yılı Kurban Bayramı ve Büyükbaş Küçükbaş Kurbanlık Fiyatları

Kurban Bayramı’nın başlamasına birkaç ay kalmışken 2021 yılında Kurbanlık fiyatları da tartışılıyor. Geçtiğimiz senenin kurbanlık fiyatlarına bakıldığında fiyatların biraz daha azalması beklense de sabit tutulma gibi bir olasılık da mevcut. Peki Kurban Bayramı hangi ayda başlayacak ve kaç gün sürecek?

2021 Yılı Kurban Bayramı Tarihi

Kurban Bayramı bu sene 20 Temmuz’da Salı başlayacak 23 Temmuz Cuma gününe kadar sürecek. Bu sene geçtiğimiz seneye göre kalabalıklık açısından daha yoğun geçebilir. Pandemi nedeniyle alınan önlemlerde bir takım güncellemeler yapılmıştı. Her 15 günde bir yapılan güncellemelerle şehir bazında bir kısıtlamalarda değişiklik yapılması kararlaştırıldı.

2021 Yılı Kurbanlık Fiyatları

Şu an için 2021 yılı kurbanlık fiyatlarıyla ilgili net bir rakam verilemese de geçtiğimiz seneye yakın fiyatlar olması bekleniyor. Buna göre 2020 yılında büyükbaş hayvan fiyatları 5 bin TL’den başlayarak 30 Bin TL’lere kadar çıkarken, küçükbaş hayvan fiyatlarında ise 750 TL’den başlayarak 3,500 TL’lere kadar çıkmıştı. 2021 yılında yine bu seviyelerde olması muhtemel. Bayramın geçen yıla göre daha coşkulu geçeceği konusunda olumlu bir ışık yakıldı. Eğer önlemlere devam edilir ve vaka, ölüm sayılarındaki düşüş sürerse Temmuz ayı geldiğinde çok daha rahat bir şekilde bayram kutlayabiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu