Hayvancılık

2021 Yılı Et ve Süt Kurumu’na Ait Et Fiyatları

Et ve Süt Kurumu’nun yayınladığı listede, 2021 yılında da geçerli olan et fiyatları yer alıyor. Pandemi nedeniyle evde kalmaya devam eden halkın yemek konusunda daha fazla talep içerisinde olduğu biliniyor. Bu talep zamanla et fiyatlarına da yansır mı göreceğiz. Her ay düzenli olarak et tüketen kişilerin sağlık açısından da daha ön planda olduğu düşünülürse et tüketimi bireyler için büyük önem taşımakta. Peki Türkiye’de et fiyatları kilosu ortalama kaç TL’den satılıyor?

2021 Yılı Et Fiyatları

Et ve Süt Kurumu’nun 23 Şubat 2020’de yürürlüğe giren listesinde mağaza fiyatı kdv dahil şekilde bazı et ürünlerinin fiyatları yer almakta. Buna göre Sığır Kıyma kilogramı 37 TL’den satılıyor. Sığır Kuşbaşı ise 40 TL’den satılırken, biftek 49 TL, pirzola 65 TL, bonfile 84 TL’den alıcısını bekliyor.

Tavuk Fiyatları da Artışta

Geçtiğimiz yıllara nazaran tavuk fiyatlarına gelen zamlar da çok konuşulmuştu. Elbette Et ve Süt Kurumu’nun daha avantajlı fiyatlar sunduğu biliniyor. Bu fiyatlarda da bir takım artışlar söz konusu. Tavuk baget 15,45 TL, pirzola 16,75 TL, kanatsız göğüs 14,25 TL, derisiz tavuk fleto 22,25 TL ve tavuk but 13,60 TL’den satılıyor.

2021 Yılında Et Fiyatları Düşer mi?

Devletin hayvancılığa verdiği destekler göz önünde bulundurulduğunda bu sene et fiyatlarının düşüp düşmeyeceği de merak konusu haline geldi. Ancak hayvancılıkta tam olarak söz sahibi olabilmemiz adına birkaç yıl daha bu desteklerin sürmesi ve teşviklerin devam etmesi gerektiği düşünülüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu